9 nowych ambulansów służy od początku tego roku mieszkańcom woj. śląskiego. Było to możliwe dzięki niższemu niż zakładano bezrobociu, co pozwoliło zaoszczędzić część środków na ubezpieczenie zdrowotne osób bez pracy.
Nawet 500 razy dziennie interweniują lekarze i ratownicy wrocławskiego pogotowia. Ponieważ w ostatnich dniach wiele chodników i dróg było oblodzonych, wezwania w dużej mierze dotyczyły urazów kończyn - informuje Radio Wrocław.
Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu kupiło za ok. 400 tys. zł ambulans medyczny. Nowy pojazd typu „C” VW Crafter 2.0 TDI wyposażony jest w defibrylator Life Pack 15.
30 grudnia 2016 r. w Szpitalu Powiatowym im. PCK w Nisku odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie ambulansu sanitarnego wraz z wyposażeniem dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku.
Szpitalne odziały ratunkowe nie będą musiały od 1 stycznia 2017 r. mieć lotniska lub lądowiska; obowiązek taki został przesunięty na 1 stycznia 2021 r.
Dyspozytorzy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w sylwestrową noc wysyłali karetki 423 razy. To o 100 interwencji więcej niż rok wcześniej. Najwięcej zdarzeń było związanych z urazami u osób po spożyciu alkoholu.
3 stycznia o godz. 10.00 zadania dyspozytorni medycznej w rejonie strzelecko-drezdeneckim zostaną przejęte przez Skoncentrowaną Dyspozytornię Medyczną (SDM) w Gorzowie Wlkp.
Powiatowy szpital w Stargardzie otrzymał od Stowarzyszenia 4x4 Zachodniopomorskie wyposażenie do kącika zabaw w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
Zakończyła się ocena projektu pozakonkursowego złożonego przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR). Podniebne służby ratunkowe otrzymają dofinansowanie w wysokości 30 mln.
Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak przekazał kolejne nowoczesne karetki pogotowia. Specjalistyczny sprzęt trafił do Jeleniej Góry, druga z karetek została przeznaczona do użytku w powiecie kamiennogórskim.