MZ nie zaproponowało żadnej ścieżki postępowania w przypadku, gdy SOR każe zespołowi karetki oczekiwać więcej niż 15 minut, ale warto zadać pytanie, czy zwłoka w przejęciu pacjenta nie będzie mogła zostać potraktowana jako odmowa przyjęcia.
Dyskusja w komisji pokazała, że kierunek zmian nie budzi wśród posłów, niezależnie od opcji politycznej, kontrowersji, choć pojawiło się – już przy bardziej szczegółowych rozwiązaniach – kilka wątpliwości i znaków zapytania.
W marcu zakończy się modernizacja szpitalnego oddziału ratunkowego w wadowickiej lecznicy powiatowej.
Wczoraj legniccy policjanci zostali wezwani do interwencji w szpitalu, gdzie mężczyzna podczas próby wykonania badań medycznych zaatakował personel medyczny powodując u nich obrażenia ciała oraz zniszczył cześć sprzętu medycznego.
27 lutego Sąd Rejonowy w Zielone Górze przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze i zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.
Rusza budowa nowego oddziału ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. We wtorek 25 lutego wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Medycyny Ratunkowej oraz Wielkopolskiego Centrum Lecznictwa Ambulatoryjnego i Rehabilitacyjnego przy marszałkowskim szpitalu.
29-letni pacjent SOR-u pobił ratownika medycznego, który m.in z połamanymi żebrami trafił do szpitala. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.
40-letni mężczyzna zaatakował sanitariusza na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Katowicach, łamiąc mu rękę – poinformowała w piątek śląska policja.
Oddział ratunkowy w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie zyskał całkowicie nowe oblicze. Po modernizacji utworzono m.in. osiem gabinetów konsultacyjnych, dwie sale zabiegowe wraz z salą opatrunków gipsowych, trzynastostanowiskową salę obserwacyjną dla pacjentów leżących oraz poczekalnie.
W związku z sygnalizowanymi kwestiami problematycznymi związanymi z organizacją i prowadzeniem izb wytrzeźwień, Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło dialog z organami organizującymi izby wytrzeźwień, aby poznać najbardziej palące problemy, z którymi się mierzą – poinformował wiceminister zdrowia Marek Kos.