22 listopada 2014 roku
poczta
zaloguj się
 
SOR - serwis dla lekarzy - Medycyna Praktyczna
medycyna praktyczna dla lekarzy
 

Kraków - uniwersytecki SOR źle oznakowany

31.07.2013
Dziennik Polski

Oddział ratunkowy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z końcem czerwca przeprowadził się z ul. Kopernika 21 do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof przy ul. Kopernika 50. Wielu pacjentów i ich bliskich nie zdaje sobie z tego sprawy. Ich zdaniem obecne oznakowanie SOR-u nie jest wystarczające.

Tablice kierujące na SOR zostały umieszczone bez wcześniejszych konsultacji z miastem. Oznakowaniu przyjrzeli się inspektorzy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. - Nie będziemy usuwać tablic ze względu na ich znaczenie dla pacjentów, ale zwrócimy się do szpitala z prośbą o skonsultowanie z nami ich wyglądu oraz lokalizacji - zapewnia Michał Pyclik z ZIKiT.

- Przygotowujemy się do montażu dużych tablic informacyjnych oraz planów terenu całego szpitala. W miejscu dawnego SOR-u znajduje się czytelna informacja, gdzie został przeniesiony - twierdzi Anna Niedźwiedzka, rzeczniczka prasowa Szpitala Uniwersyteckiego. - Trudność może wynikać z faktu, że adres przydzielony budynkowi SOR-u to Kopernika 50, ale wjazd znajduje się od strony ulicy Lubicz - mówi Niedźwiedzka.

- Wydaje mi się, że informacja, gdzie znajdują się krakowskie SOR-y, jest ogólnie dostępna i wystarczająca. Być może faktycznie wjazd do CUMRiK od strony Lubicz nie jest najbardziej fortunnym rozwiązaniem, ale na to nie mamy wpływu - ocenia radny Jerzy Friediger, przewodniczący Komisji Zdrowia i Profilaktyki Rady Miasta Krakowa.

Komentarze: Dodaj swoją opinię

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych osób zawodowo związanych z ochroną zdrowia i uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi oraz studentów medycyny.

Zaloguj